“Sen Ben Hepimiz Tertemiz Ergenemiz”

“Sen Ben Hepimiz Tertemiz Ergenemiz”
“Sen Ben Hepimiz Tertemiz Ergenemiz”

Etkinliğe Ergene Belediye Başkanvekili Ali Cengiz Yürük, Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Durmaz, meclis üyeleri, birim müdürleri, Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Doğru, Ergene Kent Konseyi Başkanı Özkan Kurtuluş ve belediye personeli katıldı. Proje dahilinde ilki yapılan çalışmanın belirlenen takvim dahilinde diğer mahallelerde de yapılacağı kaydedildi.

Düzenlenen etkinlik nedeniyle emeği geçenlere teşekkür eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Herkes kendi evinin önünü süpürürse işler daha kolay olur. Ergene ilçemiz son derece geniş bir coğrafyada kurulu. Bu da bazı zorlukları beraberinde getiriyor” dedi.

Ergene Belediyesi olarak, çevremizi temiz tutmak, doğayı korumak ve sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz diyen Başkan Yüksel, “Çevreyi temiz tutmanın sadece belediyemizin görevi olmadığını bilmemiz gerekiyor. Bu kapsamda Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz öncülüğünde tüm kamu temsilcileri ve sivil toplumumuz işbirliğinde ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın katılımcısı olmasını istediğimiz, “Sen, Ben, Hepimiz Tertemiz Ergenemiz” Projemizin başlangıcını gerçekleştirmiştik. Proje kapsamında mahallelerimizde ekiplerimizin katılımıyla temizlik çalışması yapıldı. İlerleyen süreçlerde vatandaşlarımızın da katılımıyla kapsamı daha da genişletmek istiyoruz. Ancak yapmak kadar korumak kollamak da son derece önemli. Bizler doğanın bir parçasıyız ve doğanın dengesini bozmadan yaşamalıyız. Temiz bir çevre için sadece temizlik görevlilerimize değil, her birimize büyük sorumluluklar düşüyor. Çünkü temiz çevre, hepimizin sağlığına, mutluluğuna ve geleceğimize doğrudan etki ediyor. Çevreye duyarlı olmak, atıklarımızı doğru bir şekilde yönetmek, geri dönüşümü teşvik etmek ve enerji tasarrufu yapmak gibi basit ama etkili adımlarla hep birlikte doğayı koruyabiliriz. Bilinçli tüketim alışkanlıkları edinerek, doğaya zarar veren ürünlerden kaçınarak ve çevre dostu alternatiflere yönelerek çevre bilincimizi artırabiliriz” diye konuştu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ayrıca, “Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma sorumluluğumuzun farkındayız. Eğitim, farkındalık ve dayanışma ile çevre bilincimizi artırarak, Ergene'mizi daha temiz, daha yeşil ve daha sağlıklı bir şehir haline getirebiliriz. Sizlerden ricam, çevre bilincimizi artırmak için elimizden geleni yapalım. Ailemize, komşularımıza, çocuklarımıza ve arkadaşlarımıza çevre bilincini yayalım. Birlikte hareket ederek, doğayı koruma ve temiz bir çevre oluşturma yolunda önemli adımlar atabiliriz. Son olarak, bu güzel şehirde yaşayan her bir vatandaşımızın çevre bilincine katkıda bulunmasını ve birlikte daha temiz bir Ergene için çalışmalarımıza katılmasını bekliyorum. Hep birlikte, temiz bir çevre ve sağlıklı bir gelecek için el ele verelim” şeklinde konuştu.

DİĞER BAŞLIKLAR