BAŞKAN

1966 Yılında Ergene Velimeşe Mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Velimeşe’de tamamladı. Çorlu Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü mezunudur. Yüksel İnşaat Ltd. Şti. ortağıdır. Uzun yıllar boyunca Türkiye genelindeki yerel yönetimlere iş yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

1992 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye olmuştur. İki dönem okul aile birliği başkanlığı, iki dönem de Velimeşe Spor Kulübü başkanlığı yapmıştır.

 

Üç dönem Cumhuriyet Halk Partisi Velimeşe Belde Başkanlığı görevini yürütmüştür.

 

2009 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak Velimeşe Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

 

2014 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ergene Kurucu Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

2019 yılında gerçekleştirilen Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak ikinci kez Ergene Belediye Başkanlığı görevine seçilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir.

Sevgili Ergeneliler Kıymetli Hemşehrilerim,

 

Ergene Belediyesi olarak bugüne kadar modern belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirerek teknolojik yenilikleri belediye hizmetlerine adapte olmaya çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Sizler de Ergene Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ediyorsunuz. Sevgi Kenti Ergenemizde yaşayan halkımızın teveccühü ve bizlere verdiğiniz destekten aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Ergene ilçemizin kurulduğu günden bugüne 2014 yılından bu yana Ergene halkımıza söz verdiğimiz, yapmayı taahhüt ettiğimizprojeleri hiçbir mahallemizi bir diğerinden ayırmadan vatandaşlarımızın tamamına eşit mesafede durarak bir bir hayat geçirdik, geçirmeye de devam edeceğiz.

 

Ergene Belediyesi olarak emeği en yüce değer kabul ediyoruz. Bu nedenle emeğe, sosyal adalete, eşitliğe, insan haklarına saygılı olmayı, insani değerlere sahip çıkmayı kendimize görev addediyoruz.

 

Bir yandan tüm bu görevlerimizi yerine getirirken bir diğer yandan şehrimizin, güzel Ergenemizin tüm potansiyelini ortaya çıkararak Ergene’yi sadece Tekirdağ ya da Trakya bölgesinde değil Türkiye’nin tamamına bilinen, tanınan, projeleri ile dikkat çeken bir ilçe yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm bunları yaparken de çevreye, doğaya ve insana değer veren, barış ve hoşgörünün egemen olduğu bir anlayışla hareket ediyoruz.

 

İşçi kenti olarak anılan Ergenemizde işçinin, kırsal mahallelerimizde yaşayan köylülerimizin, memurlarımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, engelli vatandaşlarımızın, şehitlerimizin bizlere emaneti şehit ailelerimizin, gazilerimizin geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımızın toplumumuzun her kesiminin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

 

Evinde yemek pişiremeyecek durumda olan yaşlılarımıza, hastalarımıza, ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek ulaştırıyor, evde bakım hizmeti sunuyor, Ergenemizde hastane bulunmaması nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden yoksun kalmamaları için evlerinden alarak hastanelere ulaştırıyor, tedavilerinin ardından yeniden evlerine ulaştırıyor.

 

Bu gibi konular başta olmak üzere sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini Ergene halkımıza sunuyoruz.

 

Önümüzdeki dönemde de görev süremiz boyunca uygulamaya geçireceğimiz tüm projeler ve yapacağımız etkinliklerle hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

 

Daha güzel ve daha mutlu yarınlarda buluşmak dileği ile tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.

rasim_yuksel_ergene_belediye_baskani.jpg fotoğrafı

 

1966 Yılında Ergene Velimeşe Mahallesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Velimeşe’de tamamladı. Çorlu Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümü mezunudur. Yüksel İnşaat Ltd. Şti. ortağıdır. Uzun yıllar boyunca Türkiye genelindeki yerel yönetimlere iş yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

1992 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye olmuştur. İki dönem okul aile birliği başkanlığı, iki dönem de Velimeşe Spor Kulübü başkanlığı yapmıştır.

 

Üç dönem Cumhuriyet Halk Partisi Velimeşe Belde Başkanlığı görevini yürütmüştür.

 

2009 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak Velimeşe Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

 

2014 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ergene Kurucu Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

 

2019 yılında gerçekleştirilen Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak ikinci kez Ergene Belediye Başkanlığı görevine seçilmiş ve halen bu görevi yürütmektedir.

Eğitime Tam Destek: Okullarımızın Hiçbir Eksiği Kalmayacak
 • Öğrencilerimizi başarıya teşvik etmek amacıyla okullarında dereceye giren başarılı öğrenciler hediyelerle ödüllendirilecektir.
 • Üniversite öğrencilerine sanayici ve belediyemiz işbirliği kapsamında yüksek öğrenim bursları verilecektir.
Engelsiz Yaşam: Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi
 •   Engelliler meclisi kurulacak ve engellilerle ilgili tüm sivil toplum kuruluşları,dernekler bu meclis altında birleşecek.
Her Mahalleye Kreş: Bugünün Küçükleri Yarının Büyükleri
 •   İlçemizde 2-6 yaş çocuklarının eğitimine katkı sağlamak, sağlıklı bireylerin yetişmesıne yardımcı olmak amacıyla ERGENE’de tam gün hizmet verebilecek Gündüz bakım evi yapılacaktır.
Ergene Belediyesi Kariyer ve İstihdam Ofisi: Sanayi-Belediye İşbirliği İle Kalifiye İşgücü
 •  Ergene Belediyesi Kariyer ve İstihdam Ofisi içerisinde derslikler ve atölyeler bulunacak, öncelikle Ergene çevresinde tespit edilecek iş imkanları neticesinde hizmet verecek, işverenlerle yapılan anlaşmalarla öncelikle işsiz vatandaşlarımızın kurslara katılması sağlanacaktır. Kursları başarıyla tamamlayanlar ilgili iş yerlerinde istihdam edilecektir.
Çocuk Bilim Merkezi: Çocuklarımız Onlar Bizim Geleceğimiz
 •   Çocuk Bilim Merkezi’nin içinde;
 •   Kütüphane
 •   Bilgisayar laboratuar
 •   Yabancı dil merkezi
 •   Pedagog eşliğinde çocuklarımızın sorunlarının çözüm merkezi olacaktır.
Ergene Merkez Cumhuriyet ve Hürriyet Mah. : Daha Yaşanabilir Daha Modern Ergene İçin
 •   Cumhuriyet ve Hürriyet Mahalleri’ne aile çay bahçeleri yapılacaktır.
 •   Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Anısına Güreşçi heykeli yapılacaktır.
 •   Modern bir kent merkezi oluşturulacaktır.
 •   Modern kapalı işçi durakları yapılacaktır.
Yerinden Hizmet : Mahalle Hizmet Merkezleri
 •   Mahalle Hizmet Merkezleri, insanlarımızın belediye hizmetlerine en kısa zamanda ulaşabilmeleri için eski belediye binalarında oluşturulacaktır. Belediyenin birçok hizmeti bu noktalardan görülmeye devam edecek.
Belediye Hizmetleri Hızlanacak: Akıllı Kent Yönetimi
 •   Kurulacak kent bilgi sistemine ek olarak akıllı telefonla belediye hizmetine katılım ve elektronik evrak kayıt sistemi gibi hizmetlerle halkın gördüğü sorunu yada eksikliği belediye tarafına ulaşabilmesi sağlanacaktır.
Kurban Satış ve Kesim Yeri: Hijyenik Koşullarda Sorunsuz ve Temiz Kurban Kesimi
 •   Kurban bayramı dönemlerinde ortaya çıkan düzensiz ve kontrolsüz manzaraların yaşanmaması için planladığımız proje ile hijyenik koşulları sağlamış, kesimhane, satış yeri, veteriner kontrol birimi olan bir tesis inşa edeceğiz.
Hayvan Severler Meclisi: Hayvan Dostu Hayvansever Ergene
 •   Tüm hayvan sever dernek ve vakıfları hayvan severler meclisi adı altında birleşecek. Belediye tarafından bütçe tahsis edilecek olan bu meclislerin yönlendirmeleri dahilinde projeler uygulanacak.
Aş Evi Projesi: Hiç Kimse Yatağına Aç Girmeyecek
 •   Belediyemiz tarafından kurulacak olan aş evinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız yaşama bağlanacak.
 •   İhtiyaç sahipleri, engelliler, kimsesizler, hasta ve bakıma muhtaç olan yaşlı vatandaşlarımız Belediyemizin aş evi yemeklerinden sefer tasları ile dağıtılacak.
Yaya ve Bisikletler İçin Özel Yollar: Yaya Öncelikli Modern Şehircilik Ergene’de
 •   Trafiğin yoğun olduğu ya da araçlardan yayalara yaşam alanı kalmadığı bölgelerimizde yayalar ve bisikletliler için özel yollar yapacağız.
Amaçlı Kapalı Pazar Yerleri: Daha Güvenli Daha Korunaklı Alışveriş İmkanı
 •   Bölge ihtiyacına göre tespit edilecek yerlerde yapılacak kapalı Pazar yerleri, teras katlı, içinde düğün, kına gecesi ve bayram etkinliklerinin de yapılabildiği çok fonksiyonlu alanlar olacaktır.
İş Geliştirme Destek Merkezi : Kadinlarımız Üretimde Söz Sahibi Olacaktır
 •   İş kadınlarımızın ve girişimci vatandaşlarımızın desteklenmesi, şehirde yatırımların, ticaretin arttırılması, yeni iş ve çalışma olanakları yaratacaktır.
Sosyal Yardımlaşmada Yeni Dönem: Alan El Veren Eli Göremeyecek
 •   Sosyal yardımlaşmada yeni bir dönem açılacak
 •   Belediye hizmetlerinde ve her türlü harç ve vergi ödemelerinde kolaylık ve öncelik sağlayacaktır.
İbadethanelerin Bakımı ve Temizliği : Halkımızın İbadetine Gerekli Hassasiyet Gösterilecek
 •   Düzenli Temizlik
 •   Düzenli Bakım ve Onarım
 •   Düzenli ihtiyaç tespiti yapılacak, ibadethanelerimizin eksikleri giderilecektir.
Her Mahallenin Olmazsa Olmazları: Her Mahalleye Çay Bahçesi, Kreş Halı Saha ve Çocuk Parkları Kurulacak
Taziye ve Defin Hizmetleri: Son Görevimizi de Layığı İle Yerine Getireceğiz
 •   Halkımızın cenazelerin kaldırılması, defin işlemleri ve taziye kabullerini yapacakları ‘Taziye Evimizi’ ilçemize kazandıracağız.
 •   İlçe dışına cenaze gönderilirken, cenaze yakınlarına araç tahsis edilecektir.

 

Sosyal Etkinlikler: Sosyal, Kültürlü ve Duyarlı Bir Ergene Yaratacağız
 •   Periyodik aralıklarla ve özel günlerde kültür gezileri organize edilecektir.
 •   Şehit ve gazi aileleri ile sürekli irtibat halinde olunacak
 •   Toplu sünnet ve toplu nikah törenleri düzenlenecek
 •   Büyük Ergene Festivali düzenlecek
 •   Yağlı Güreş Şenlikleri yapılacak
Kent Konseyi: Yönetimdeki Farkımız Katılımcı Yönetim İlkemiz
 •   Kent Konseyi yönetim anlayışımızın, yönetim biçimlerimizin olmazsa olmazıdır ve çok önemsediğimiz ayrılmaz bir parçası olacaktır. Kent Konseyi Gençler, Kadınlar, Engelliler, Yaşlılar ve Gönüllüler Meclisleri’nden oluştururulacak ve etkin olarak sürece katılım sağlanacaktır.