Mevlid Kandilinde Mevlidi Şerif Okuttuk

Mevlid Kandilinde Mevlidi Şerif Okuttuk
Mevlid Kandilinde Mevlidi Şerif Okuttuk

Mevlid Kandilinin Müslümanların bayramı olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bugünün neşe ve sevinç günü olduğunu ve böyle bir günde Ergene halkı işle bir arada olmanın onurunu yaşadığını söyledi.

 Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV)  doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandili de özel günlerin başında yer almaktadır diyen Başkan Yüksel, “Peygamber efendimizin doğumuyla karanlıklar aydınlığa kavuşurken, insanlığa rahmet ve sevgi sunulmuştur. Bu geceler birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının gelişmesine de vesile olan özel anlar özel gecelerdir. Vatandaşlarımızla bir arada olmak maksadıyla her kandil günüde mevlit okutuyoruz, okutmaya da devam edeceğiz. Bu özel günde başta Ergene ve Tekirdağ olmak üzere ülkemizin ve tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından cami cemaati ve vatandaşlara kandil simidi de ikram edildi.

 Ergene Belediye Başkanlığında Abdülkadir Geylani Camiinde düzenlenen mevlit ve kandil simidi dağıtımı programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in yanı sıra başkan yardımcıları Doğan Durmaz ve Yüksel Baydarlı ile meclis üyeleri Ali Cengiz Yürük ve Abdullah Yaman da katıldı.

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR