Ergene’de İlköğretim Haftası Kutlandı

Ergene’de İlköğretim Haftası Kutlandı
Ergene’de İlköğretim Haftası Kutlandı

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı ve ilköğretim haftası Ergene’de düzenlenen programlarla kutlandı. Kutlama programı kapsamında Marmaracık Mahallesinde ki Demokrasi meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu ve sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet İlkokulu da ki programla devam etti.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı ve ilköğretim haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Ergene’de de düzenlenen çeşitli program ve etkinlikler ile kutlandı. Ergene’de ilk program Marmaracık Mahallesi Demokrasi Meydanın da Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla tamamlanırken programın devamı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet İlkokulunda devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlk Öğretim Haftası Kutlama Programına Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser Mehmet Arıkan, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Muhammet Süleyman Rüzgar, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları Ayça Albayraktar, Doğan Durmaz, Mehmet Cebesi, Yüksel Baydarlı, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Parıltı, Mahalle Muhtarları, STK’lar, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde ki program saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Okul müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmaları ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle program devam ederken, oratoryo ve dans gösterileri ile kutlama programı son buldu.

 

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR