Ergene Belediyesi 8.Geleneksel Sünnet Şöleni Festivali Düzenledi

Ergene Belediyesi 8.Geleneksel Sünnet Şöleni Festivali Düzenledi
Ergene Belediyesi 8.Geleneksel Sünnet Şöleni Festivali Düzenledi

Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek düzenlenen sünnet şöleni festivalinin bu sene 8.si yapıldı. Binlerce kişinin katıldığı festival kortej yürüyüşü, temsili kına töreni, Edip Akbayram konseri ve fener alayı yürüyüşü ile tamamlandı.

Ergene Belediyesi bu sene düzenlemiş olduğu sünnet festivali şöleni programını 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları programıyla birleştirdi. Programlar kapsamında Ergene Belediyesi Kültür Merkezi binasından konser alanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleşti. Kortej yürüyüşüne Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, CHP Ergene İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi parti temsilcileri ve yöneticileri, mahalle muhtarları, STK’lar, sünnet çocukları, aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Konserin yapılacağı Sağlık Mahallesi Pazar alanında sona eren kortejin ardından konuşma yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene Belediyesi olarak geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu senede sünnet şöleni programı düzenledik. Ergene Belediyemiz sadece alt yapı ya da üst yapı çalışmalarında bulunmuyor, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini de sunmaya devam ediyor. 7’den 70’e hizmet süremiz boyunca vatandaşlarımızla bir arada olduk olmaya da devam ediyoruz. Bu sene belediyemiz tarafından sünnet ettirilen çocuklarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Rabbin sünnet olan çocuklarımızın ailelerine mürüvvetlerini de göstermeyi nasip eylesin inşallah” dedi.

Açılış kurdelesinin kesiminden sonra sünnet olan çocuklar için konser alanında temsili kına töreni yapıldı. Ergene Belediye Başkanı, Belediye Başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri tarafından sünnet çocuklarının ellerine kınalar sürüldü ve hediyeleri takdim edildi.

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet festivali içinde bulunmaktan dolayı son derece memnun olduğunu belirten sünnet çocuklarının aileleri , “Çocuklarımızın sünnet operasyonlarının başından, tedavi süreçlerine kadar yanımızda olan Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel’e, Belediye personeline teşekkürlerimizi iletiyoruz” dediler.

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR