30 Ağustos Zafer Bayramının 101.Yıl Dönümü Ergene’de Coşkuya Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 101.Yıl Dönümü Ergene’de Coşkuya Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramının 101.Yıl Dönümü Ergene’de Coşkuya Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Ergene’de de düzenlenen törenlerle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı sabah Ergene Demokrasi meydanında Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Ergene Kaymakamlığı, Ergene Garnizon Komutanlığı ve Ergene Belediyesi tarafından Atatürk anıtına çelenklerin sunumu gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının arından Ergene Kaymakamlığında tebrikatların kabulü gerçekleşti. Tebrikatların kabulünün ardından Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Garnizon Komutanı P. Alb. Bülent Kasım ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 30 Ağustos Zafer Bayramının kutlanacağı Demokrasi meydanına geçtiler.

30 Ağustos Zafer Bayramı Ergene’de günün anlam ve önemini belirten şiir ve konuşmaların ardından halk oyunları gösterileri ve tören geçişi ile son buldu.  Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “26 Ağustos 1922 tarihinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlattığı Büyük Taarruzun zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılını kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük fedakarlıklarla kazanılmış bu vatan ve bağımsızlığımız, bugün bizlerin de aynı hassasiyetle koruma yükümlülüğümüz, bizlere büyük görevler yüklemektedir. Vatanımıza, birliğimize ve dirliğimize kastetmeye yeltenenler milletimizin cesareti ve mücadelesi karşısında hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi ile dayanışma ve birlik anlayışı, bizim için yol gösterici olmaya devam edecek, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya çalışanları her zaman alt edecektir. Tüm Tekirdağlı ve Ergeneli hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zafer yolunda canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Ergene Garnizon Komutanı P. Alb. Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediye Başkan Yardımcıları, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri, Ergene Muharip Gaziler Derneği, STK’lar, Mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR