Ergene Belediyesi Gazi ve Ailelerini Çanakkale’ye Götürdü

Ergene Belediyesi Gazi ve Ailelerini Çanakkale’ye Götürdü
Ergene Belediyesi Gazi ve Ailelerini Çanakkale’ye Götürdü

Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Gezileri kapsamında Ergene Muharip Gaziler Derneği ve Aileleri Çanakkale’ye götürüldü.

Ergene Belediyesi düzenlediği kültür turları ile Çanakkale’ye götürdüğü Ergene Muharip Gaziler Derneği ve Ailelerine zafer ruhunu yeniden yaşattı. Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale kültür gezisi içinde yer alan Gaziler ve Aileleri bu güzel turdan dolayı başta Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel olmak üzere Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğüne teşekkürlerini ilettiler.

Ergene Muharip Gaziler Derneği ve Aileleri Çanakkale’de, Akbaş Şehitliği, Şehit Seyit Onbaşı Anıtını, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Şehitliği, Conk Bayırı, Kemal Yeri, 57. Alay Şehitliği, Saygı Anıtı ve Çanakkale’nin tarihi kokan yerlerini rehberler eşliğinde gezdi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden gazilerimize çok şey borçluyuz. Onlar bizler için canlarını hiçe sayarken geride bıraktıkları yakınlarını da kendi ailemizden farklı görmüyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin dertleriyle dertlenmek, mutluklarını paylaşmak bizim boynumuzun borcudur. Ergene ilçemizde bulunan gazilerimizi ve ailelerini şehitler diyarımız Çanakkale’ye götürerek ecdatla buluşturduk. Güzel bir kültür gezisi oldu, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAFLAR

DİĞER BAŞLIKLAR