Ergene Belediyesinin Yaz Okulu Kurs Kayıtları Başladı

Ergene Belediyesinin Yaz Okulu Kurs Kayıtları Başladı
Ergene Belediyesinin Yaz Okulu Kurs Kayıtları Başladı

Ergene Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yaz okulu kursları bu senede düzenlenecek. Yaz okulu kurslarına kayıt yaptırmak isteyenler Ergene Belediyesi hizmet binalarına başvuru yapabilir.

Öğrencilerin yaz tatillerini hem eğlenceli hem verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Ergene Belediyesi yaz okulu kursları düzenliyor. Ergene Belediyesinin düzenlemiş olduğu yaz okulu kurslarına kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar Ergene Belediyesinin hizmet binaları olan Ulaş Belediye Binası, Velimeşe Hizmet Binası, Marmaracık Hizmet Binası ve Sağlık Mahallesinde bulunan Ergene Belediyesi Kültür Merkezine başvurmaları gerekiyor. Başvuru esnasında çocukların nüfus cüzdanı fotokopileri ve ikametgah belgeleri de gerekiyor.

Ergene Belediyesinin düzenlediği yaz okulu kurslarında, satranç, futbol, ebru, resim, step, robotik kodlama, bilim atölyesi, sanat terapi atölyesi ve el sanatları atölyesi kursları bulunuyor.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yaz dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Ergene Belediyesi olarak yaz okulu kursları düzenlediklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Çocuklarımızın okul hayatlarında belediye olarak üzerimize düşen görevi üstlenerek okullarımızın ihtiyaçlarını karşıladık. Şimdide okulların kapanmasıyla birlikte yine çocuklarımız için birbirinden güzel ve eğitici yaz okulu kursları düzenliyoruz. Yaz okulu kursları sayesinde çocuklarımız yaz tatillerini bir yandan eğlenerek, bir yandan da farklı branşlarda eğitim alarak geçirecekler” dedi.

 

DİĞER BAŞLIKLAR